Електричні котли
Електричні котли: принцип роботи

Установка електричного котла – економічна та надійна альтернатива центральному опаленню. Принцип дії опалювального агрегату заснований на перетворенні електроенергії в теплову енергію шляхом нагрівання теплоносія. Електричні котли використовують у системах опалення приватних будинків, квартир та нежитлових приміщень. Також, їх застосовують як резервний/додатковий опалювальний агрегат.

Найпростіший котел складається з теплообмінника з електронагрівальними елементами (ТЕН) та блоку автоматики. ТЕНів може бути кілька. Більш «просунуті» оснащуються програматором, насосом, розширювальним баком, фільтром, системами безпеки.

Типи електричних казанів

Залежно від типу нагрівального елемента розрізняють електрокотли:

  • електродні,
  • індукційні,
  • тенові.

Останній тип котлів дуже популярний за рахунок простої конструкції та високого ККД (до 95%). Стандартний агрегат складається з теплообмінника, трубчастих нагрівальних елементів – ТЕНів та блоку керування. Більш дорогі та просунуті моделі комплектуються програматором, системами безпеки, фільтром тощо. Наявність вбудованого насоса дозволяє використовувати електронасоси в системах опалення із примусовою циркуляцією теплоносія.

Залежно від системи опалення та способу підключення, котли бувають одноконтурні та двоконтурні. Також, вони різняться за способом установки: підлогові та настінні.

Переваги електрокотлів для опалення

До переваг тенових електрокотлів можна віднести:

  • компактні розміри та акуратний зовнішній вигляд;
  • швидкий та нескладний монтаж;
  • електрокотли безпечніші за газові агрегати;
  • відсутня необхідність монтажу димоходу;
  • ступінчасте регулювання потужності за рахунок включення/відключення ТЕНів;
  • зручне обслуговування (за рахунок встановлення програматора, терморегулятора);
  • прийнятна ціна порівняння з електродними та індукційними котлами.

Правила вибору електрокотла

Вибираючи електрокотел для власної системи опалення, необхідно врахувати кілька принципових моментів:

Потужність агрегату. Розраховується виходячи з площі опалюваних приміщень. Приблизно на кожні 10 квадратів площі потрібно 1 кВт потужності пристрою за умови достатнього утеплення приміщення.

Контур. Розрізняють котли з 1 та 2 контурами. Перші застосовуються для систем опалення та ГВП, другі – для комплексних рішень.

Комплектація. Від неї залежить ціна та функціональність опалювального агрегату. Установка програматора, датчика, модуля управління, додаткових систем захисту дозволить забезпечити зручність та безпеку експлуатації електричного обладнання.

Конструкція. Залежно від місця встановлення потрібно підібрати настінний або підлоговий тип монтажу. Для квартири радимо купити настінний електрокотел через обмежений простір, для приватних будинків підійдуть підлогові моделі через велику потужність і, відповідно, габарити.

Електричний казан може постачатися з насосом і без. Від цього залежатиме ціна котла та необхідність проведення підготовчих робіт для монтажу та підключення агрегату до системи опалення.

Отримати професійну консультацію!
Допоможемо зробити правильний вибір і надамо знижку!