Терморегулятори для теплої підлоги
Переваги терморегуляторів
Жодна система електричної підлоги не може ефективно функціонувати без контролю температури. Для цієї мети використовують терморегулятори.- підтримання комфорту в приміщенні;
- зниження витрат електрики;
- забезпечення тривалого робочого ресурсу опалювальної системи;
- можливість укладати електричну теплу підлогу під ламінат, лінолеум, паркет.
Для підлоги з підігрівом рівнозначно підходять механічні, цифрові терморегулятори та програматори із сенсорною панеллю керування та функцією WI-FI.
Механічні - мають один датчик контролю тепла, який реагує тільки на температуру підлоги.
Якщо плівкова або кабельна підлога використовується у великих приміщеннях або служить основним джерелом опалення, то для економії та більш точного контролю підійдуть сучасні високотехнологічні програматори.
Вони мають два термодатчика. Один контролює температуру повітря в приміщенні. Другий розміщується в підлозі у безпосередній близькості до нагрівальних елементів та реагує на зміни в роботі системи.
Обираючи термостат для теплої підлоги
зверніть увагу на:
- Тип приладу. Механічні терморегулятори керуються за допомогою реле. На шкалі встановлюється бажана температура (від 10 до 40 град. С) і прилад здійснює циклічний контроль заданого режиму. Цифровий термостат має рідкокристалічний екран, на якому висвічуються цифри. Такий електронний терморегулятор керується кнопками або сенсорно.
- Потужність системи. Побутовий терморегулятор розрахований в середньому на 3,5 кВт. Цієї потужності достатньо для стандартних приміщень. Якщо потужність пыдлоги більша, то потрібно встановлювати або багатоканальний терморегулятор, або укладати теплу підлогу невеликими шматками, і кожен підключати під свій термостат.
- Особливості інтер'єру. Існують вбудовані та накладні моделі, які по-різному кріпляться на стіну і по-різному виглядають в інтер'єрі.
- Рівень складності управління системою. Механічні та прості цифрові терморегулятори здатні тільки вмикати або вимикати обігрів, підтримуючи задану температуру. У програмованих електронних терморегуляторах ширший функціонал. Можна програмувати точний час вмикання та вимикання системи, встановлювати різні режими роботи на тиждень з урахуванням вихідних.
- Скільки коштує терморегулятор. Чим складніший пристрій, тим вища його ціна.
Щоб контроль температури був точним, а система надійною та ефективною, важливо правильно розміщувати датчики та сам терморегулятор. У цьому допоможе інструкція, яка обов'язково супроводжує кожну одиницю товару, куплену в інтернет-магазині GASTON.