Обігрів труб
Різновиди гріючих кабелів для водопроводу

Обігрів водопровідних труб необхідний, коли вони прокладені на маленькій глибині, поверх грунту або знаходяться в неопалюваних приміщеннях (підвал, гараж і т.д.), а навколишня температура опускається нижче нуля.

Якщо вчасно не подбати про прогрівання, можна залишитися без води та серйозно витратитися на заміну комунікацій. У цьому випадку ціна обігріву труб вигідніша, ніж вартість такого ремонту.

Термокабелі бувають:

  • резистивні (одно- та двожильні) - бюджетний варіант, але вимагає наявності додаткового обладнання (терморегулятора і термостата);
  • саморегулюючі - працюють без термостатів, самостійно збільшують або зменшують інтенсивність обігріву, зменшують витрати енергії в середньому до 15%.

Також нагрівальні кабелі для водопроводу можуть бути внутрішніми («харчовими») або зовнішніми. Перший різновид встановлюється безпосередньо у трубі.

Важливо! Покриття кабелю не повинно вступати в хімічну реакцію або взагалі будь-яким чином впливати на властивості води. Цей момент потрібно уточнювати у виробника або продавців (фахівці інтернет-магазину «Гастон» завжди консультують покупців).

Другий різновид підходить тільки для зовнішнього застосування (кабель обмотується навколо труби).

Як правильно підібрати та купити кабель для обігріву труб

Важливий параметр - потужність. Вона визначається:

  • товщиною теплоізоляції;
  • різницею температур повітря та води;
  • матеріалом та діаметром комунікації.

Чим більший ризик промерзання, тим вищою повинна бути потужність кабелю. В середньому, для комунікацій за межами будинку використовують 20-40 Вт. А в приміщеннях - 12-24 Вт.

Перед купівлею гріючого кабелю для труб варто проконсультуватися з фахівцями. В інтернет-магазині «Гастон» нададуть відповіді на всі ваші запитання та порекомендують потрібний виріб.

Отримати професійну консультацію!
Допоможемо зробити правильний вибір і надамо знижку!