Тепла підлога під плитку

Терморегулятор у подарунок при замовленні від 3500 грн!Електричні теплі поли під плитку: що радять експерти

При всіх своїх перевагах, плиткова підлога має істотний недолік. В осінньо-зимовий період вона неприємно холодить ноги. При цьому кахель добре проводить тепло. Якщо її нагріти, то ходити і стояти на ній - комфортно.

З цим завданням чудово справляються теплі підлоги під плитку.

Для плиткової поверхні підходять 2 різновиди електричної підлоги: кабельні та термомати. Щоб визначитися з вибором теплої підлоги під плитку, потрібно знати їх особливості.

Кабельна система

Нагрівальні кабелі стеляться в плитковий клій. Тому вони використовуються при будівництві або капітальному ремонті приміщень.

Укладка теплої підлоги під плитку

Ціна електричної теплої підлоги під плитку в цьому випадку залежить від марки, потужності, виду кабелю (вся інформація є в описі товару).

Особливості системи:

  • укладається на теплоізоляцію - зменшуються тепловтрати;
  • гнучкий монтаж - легко укласти в приміщеннях з нестандартним плануванням, закласти потрібні відступи, обійти меблі;
  • чим менше крок укладання (від 7,5 до 10 см), тим рівномірніше розподіляється тепло. Так задається потужність прогріву.

Одножильні кабелі обмежують варіанти укладання. Обидва їх кінця потрібно підводити до терморегулятора. Двожильні - дорожче, але гнучкіше при монтажі. Тільки один кінець виводиться на поверхню, інший залишається під стяжкою.

Якщо немає можливості зменшувати висоту приміщення, краще скористатися - готовими нагрівальними матами.

Термомати і плитковий клей

Ця система простіше монтується. Не вимагає стяжки, а укладається під плитковий клей. Вона майже не впливає на висоту приміщення. Але її потрібно обережно проектувати в місцях з нестандартним плануванням. Адже мати продаються готовими секціями (як правило, 50 см в ширину). Ні розміри, ні крок укладання змінити не можна.

Теплий електрична підлога під плитку з термоматов включається після висихання клейової суміші. В середньому - 14 днів (для порівняння: висихання стяжки доводиться чекати близько 28 днів).

Крім того, нагрівальні елементи знаходяться ближче до поверхні - тепло відчується швидше.

Порядок монтажу теплої підлоги в плитковий клей

Монтаж плиткового полу з підігрівом процес серйозний, що не терпить недбалості і неохайності. Незважаючи на всі нові віяння, основні правила монтажу кабелю під плитку залишаються незмінними.

Підготовчі роботи варто починати з перевірки електропроводки в будинку. Алюмінієві дроти краще замінити мідними. Автомати на лічильнику електроенергії також повинні витримувати потужність не тільки теплої підлоги, але забезпечувати надійну роботу всіх електроприладів в будинку.

Підготовка поверхні. Наступним етапом слід подбати про чорнову поверхню. Вона повинна бути ідеально рівною, без тріщин і сміття.

Теплоізоляція. Переходячи до створення «пирога укладання» теплої підлоги під плитку, починаємо з теплоізоляції. Якщо рівень підлоги підняти немає можливості, то для утеплення краще використовувати пенофол. Його укладають блискучою стороною вгору і скріплюють між собою фольгированним скотчем. У приватному секторі, де висота підлоги непринципова, можна укласти інший утеплювач, наприклад, пінополістирол. Головне - поверхня повинна бути рівною, міцною.

Термодатчик необхідний для точного контролю температури нагріву плиткового полу, тому укладається прямо в підлогу, в заздалегідь підготовлені штроби. Для зручності рекомендується поміщати такий датчик в гофротрубу.

Перевірка і укладання кабелю. Тепер прийшов час перевірити опір кабелю (мату). Для цього використовується спеціальний прилад - мультиметр.

Якщо отримані дані збігаються з заявленими в документації, сміливо укладаємо нагрівальний кабель або мат за заздалегідь складеною схемою. Обходимо місця зі стаціонарними меблями, робимо відступ від стін (10 см). При цьому надійно фіксуємо кабель за допомогою монтажної стрічки. Це важливо, тому, що нерівномірний крок укладання кабель в плитковий клей знижує ефективність.

Ще раз перевіряємо опір. Воно повинно відповідати попереднім вимірам.

Укладання плитки. І тут є свої особливості:

  • При монтажі теплої підлоги в плитковий клей, клей використовується тільки зі спеціальною позначкою виробника «Для системи теплої підлоги».
  • Економити на кількості плиткового клею можна. Його має бути достатньо для того, щоб повністю «втопити» нагрівальний кабель і уникнути пустот.
  • Для затірки швів і укладання плитки рекомендується використовувати матеріал однієї торгової марки.

Не поспішайте включати теплу підлогу. Нехай спочатку повністю висохне клейова основа. Як довго буде сохнути ваша підлога, залежить від марки плиткового клею. Як правило, це 7- 14 днів.

Пам'ятайте, використання при монтажі теплої підлоги спеціального клею, вбереже вашу плитку від розтріскування і відшарування елементів кераміки. Такий клей під плиткою не розсохнеться, в ньому не виникне повітряних порожнин, а це призведе до довгої і ефективної експлуатації підлоги з підігрівом.

Отримати професійну консультацію!
Допоможемо зробити правильний вибір і надамо знижку!