Обігрів дахів та водостоків
Види кабелю для антизледеніння покрівлі

У зимовий період при великих скупченнях снігу та льоду на даху виникає загроза їх обвалу на людей та припарковані поруч авто. Брили снігу та бурульки пошкоджують покрівлю, водостоки, а спроби їх очищення тягнуть за собою протікання даху та руйнування фасаду будівлі. Система антизледеніння захистить покрівлю та водостоки від криги, а також допоможе талій воді зійти по водостічній трубі без пошкоджень фасаду будинку.

Для антизледеніння використовують нагрівальні кабелі резистивні з ультрафіолетовим захистом та саморегулюючі. Останні дорожчі за ціною, але вони самостійно регулюють температуру нагрівання, тому немає необхідності додатково купувати терморегулятор. Основна вимога до нагрівальних кабелів для обігріву даху (покрівлі) - міцність, стійкість до ультрафіолетового випромінювання, температурних перепадів та впливу опадів. Наявність екрану та теплостійкої ізоляції захистить кабель від негативних факторів та УФ променів. При виборі електричного гріючого кабелю необхідно враховувати діаметр, потужність та бренд.

Правильний розрахунок системи антизледеніння

Для організації ефективної системи обігріву покрівлі, карнизів, розжолобка (єндова), жолобів, відповідно до стандарту ДСТУ-Н Б В.2.5-78:2014 приймається розрахункове значення потужності кабелю для обігріву водостоків:

  • номінальне – 250-400 Вт/м² (в залежності від типу даху);
  • максимальне - 600 Вт/м².

Питома потужність нагрівального кабелю залежить від діаметра водостоку або жолобу:

  • до 12 см: рекомендована потужність гріючого кабелю 30-40 Вт/м (min/max);
  • 12-20 см: питома потужність становить 30-40 Вт/м;
  • більше 20 см: потужність підбирається пропорційно діаметру кабелю.

Особливості обігріву жолобів та водостоків

При монтажі системи обігріву жолобів та водостоків необхідно дотримуватися ряду вимог та враховувати найменші нюанси, щоб уникнути замерзання талої води і пошкоджень основних елементів конструкції будівлі. Ось деякі з них:

  • Встановлюючи гріючий кабель у вертикальних водостоках, враховуйте, що тепло перерозподіляється по всій висоті труби від низу до верху. Щоб труба знизу не замерзла, встановіть додаткові нитки кабелю в її нижній частині.
  • У разі, якщо частина труби заходить в приміщення, достатньо організувати обігрів водостоків у місцях, схильних до замерзання.
  • При проектуванні системи антизледеніння необхідно враховувати довжину та кут нахилу даху, ймовірність падіння бурульок та снігу з покрівлі. Допускається додаткова установка снігозатримувачів.
  • Щоб вода правильно стікала та забезпечувалася максимальна безпека, також потрібно організувати обігрів лотків, входів у жолоби, стиків дахів, карнизів, воронок та проблемних ділянок навколо.

Особливості обігріву дахів

Усі дахи можна умовно поділити на два види:

"Холодні" - якісно ізольовані від тепла з мінімальними тепловтратами або з досить провітрюваним горищем дахи, покриття (шифер, черепиця) яких не піддаються впливу тепла від внутрішніх кімнат будинку. На таких дахах сніг тане від сонячних променів при температурі повітря понад 5 ° С.

"Теплі" - слабо теплоізольовані дахи зі значними тепловтратами, через які сніг починає танути вже при мінус 10 ° С та нижче.

Грібчий кабель кладуть не тільки у водостоках та жолобах, а й у крайках, карнизі, розжолобку та інших складних елементах. Кабель укладається уздовж карнизів, щоб забезпечити прогрів смуги шириною близько 40 см. При цьому необхідно дотримуватися кроку укладання, який не повинен перевищувати 10 см. Для карнизів та розжолобків оптимальний крок становить 5-8 см. Довжина покладеного уздовж розжолобка гріючого кабелю повинна становити не менше 65-70% від довжини конструктивного елементу покрівлі.

Система керування обігрівом покрівлі

Для керування та безпечної роботи системи антизледеніння даху застосовуються спеціальні метеорологічні станції з датчиком вологості, термодатчики і термостати, ПЗВ.

Можна купити стандартний терморегулятор з датчиком температури, який буде спрацьовувати на зниження температури. Або більш дорогі метеостанції з датчиками опадів та вологи.

Отримати професійну консультацію!
Допоможемо зробити правильний вибір і надамо знижку!