10 помилок при укладанні теплої підлоги у ванній


Ванна кімната в квартирі - це невелике приміщення з підвищеною вологістю, як правило, без опалення (не рахуючи рушникосушку). Тому тут найчастіше укладають плиткову підлогу, підігрів якої краще здійснювати за допомогою нагрівального кабелю.

Тепла підлога у ванній кімнаті або душовій кабінці повинна бути безпечною, надійною та довговічною. Створюючи таку опалювальну систему, важливо уникнути помилок при укладанні.

Основні правила при укладанні теплої підлоги у ванній

1. Не можна поєднувати одну теплу підлогу на два приміщення.

Неварто поєднувати систему теплої підлоги, наприклад, ванної та коридору. Для ефективного та економічного обігріву в кожній кімнаті повинна бути своя тепла підлога, яка підключена до індивідуального терморегулятора. Якщо, скажімо, продовжити кабель з передпокою у ванну та використовувати тільки один термостат, то не можна буде домогтися точного контролю температури і ваша тепла підлога вас розчарує.

2. Не нехтуємо схемою укладання.

Перш ніж приступати до монтажу теплої підлоги у ванній під плитку, потрібно накреслити схему. І зберігати її навіть після завершення робіт.

Так ви завжди будете знати, де знаходиться датчик тепла та нагрівальні елементи. І в разі заміни датчика не доведеться знімати всю плитку. А в процесі встановлення сантехніки ви не пошкодите кабель.

3. Не ріжимо кабель.

Нагрівальний кабель продається готовими секціями та його не можна ні додавати, ні відрізати. Якщо це ігнорувати, то експлуатація системи буде небезпечною, а то й зовсім непрацездатною.

Укладаючи кабельну підлогу у ванній, обов'язково підберіть комплект, який відповідатиме саме вашій квадратурі.

Тепла підлога у душовій кабінці

4. Будівельне сміття може нашкодити.

Щоб не пошкодити кабель ще на стадії розкладання, почніть з прибирання. Чорнову підлогу рекомендується добре очистити від сміття, пропилососити та прогрунтувати.

І ще, неварто ходити по нагрівнику, який не захований в стяжку, це може його пошкодити і тоді доведеться купувати новий.

5. Неправильно підібрана теплоізоляція.

Ще один пункт, яким не можна нехтувати. Щоб тепло не йшло до сусідів, затримайте його, поклавши на чорнову підлогу спочатку екструдований пінополістерол або інший вид утеплювача жорсткої структури.

І, оскільки це ванна, пам'ятайте: теплоізоляція повинна бути вологостійкою. Корковий матеріал не підійде.

6. Не дотримання правил укладання підлоги.

  • Кабель або плівка не повинні лягати одна на одну. Перетинаючись, вони приведуть до пошкодження системи.
  • Теплу підлогу у ванній кімнаті під ванну, унітаз, пральну машину, душову кабінку з піддоном не стелимо. Якщо кабель потрапляє під стаціонарні меблі, відбувається замикання тепла, що скорочує робочий ресурс системи.
  • Обов'язково зробіть відступ від стіни 5-10 см.

7. Продзвонюємо кабель перед заливанням стяжки.

Щоб після заливання стяжки та укладання плитки не виникло неприємних сюрпризів, перевіряйте працездатність системи на різних етапах роботи.

Після того, як розклали нагрівач, перевірте опір системи (продзвоніть) та порівняйте його із зазначеними виробником цифрами. Але ні в якому разі не вмикайте теплу кабельну підлогу без стяжки!

Так само перевірте опір після завершення монтажних робіт.

Тепла підлога у ванній кімнаті фото

8. Датчик температури - у бетон не ховається.

Датчик температури обов'язково поміщаємо у гофротрубку із заглушкою, це полегшує його заміну, якщо він вийде з ладу з часом.

9. Не можна допускати повітряні порожнечі в стяжці.

Ні в якому разі не можна, щоб працюючий кабель контактував з повітрям. Це його виведе з ладу. Тому, роблячи стяжку, контролюйте розподіл розчину, щоб він огортав кабель з усіх боків. Контакт нагрівача з повітрям може привести до 100% заміни теплої підлоги у ванній або душовій кабінці.

10. Чекаємо повного висихання стяжки.

Якщо ви хочете, щоб ваша тепла підлога під плиткою у ванній працювала довгі роки, не вмикайте систему до повного висихання стяжки або плиткового клею. Наберіться терпіння та почекайте 28-30 днів, поки все повністю не висохне.

Прискорюючи процес сушіння, ви ризикуєте отримати неякісну стяжку з тріщинами та повітряними порожнинами, що призведе до поломки теплої підлоги.


Отримати професійну консультацію!
Допоможемо зробити правильний вибір і надамо знижку!