Як вибрати правильну теплу підлогу


Відповідь на питання, яка тепла підлога краща, залежить від багатьох факторів. Необхідно враховувати площу приміщення, умови облаштування, економічну доцільність та головне - цільове призначення.

Правильна тепла підлога, грамотно змонтована, має безліч переваг. Основні переваги теплої підлоги:

 • гарантія постійного, комфортного мікроклімату;
 • надійна служба кілька десятиліть;
 • додатковий бонус у вигляді шумоізоляції;
 • простота монтажу та ремонту.

Систему можна використовувати як основне, так і додаткове опалення.

За допомогою нашої статті, з огляду на свої бажання та можливості, Ви легко зможете визначити, яка підлога тепліша:

 • кабельна;
 • термомати;
 • інфрачервона плівка.

Тепловіддача також залежить від фінішного покриття. Якісна тепла підлога повинна мати високий коефіцієнт теплопровідності та теплової інерції.

Підлогове покриття для теплої підлоги фото

Яку теплу підлогу краще покласти під плитку

Красива, практична напольная плитка - плитка для підлоги - відмінний провідник, який має здатність акумулювати теплову енергію та поступово її віддавати, тому підійдуть:

 • тонкий нагрівальний кабель, діаметром 4-5 мм – відрізняється надійністю, довговічністю;
 • мати - більш зручні, простіші у монтажі, не вимагають стяжки.

Виходячи з особливостей приміщення, кожен вирішує, яку теплу підлогу вибрати під плитку індивідуально. Але якщо немає можливості підняти рівень, при проведенні звичайного косметичного ремонту для швидкого облаштування теплої підлоги, мати під плитку - ідеальне рішення.

Нагрівальні мати можна укладати просто в клейову основу, що значно спрощує процес. Для його виготовлення тонкий одно- або двожильний нагрівальний кабель закріплений на стекловолоконной сітці. В ньому нагрівальна жила, яка захищена екраном, ізоляцією та спеціальною оболонкою. Звичайний кабель, хоч і енергоефективніший (100-120 Ватт на 1 квадратний метр), конструктивно товстіший, вимагає проведення спеціалізованих розрахунків обігріву, а параметри для термомата вже продумані виробником.

Відмінність одножильного нагрівального кабелю від двожильного фото

Як вибрати теплу підлогу під стяжку?

У даному випадку найкраща електрична тепла підлога монтується з використанням одно або двожильного нагрівального кабелю потужністю 17 Ватт. Одножильний кабель має два «холодних» кінця, які повинні зійтися в одному місці, двожильний - один, його можна вивести в найбільш зручне місце.

Важлива відмінність між ними - різна потужність електромагнітного поля. Одножильний генерує електромагнітне поле в 60 разів, а двох - в 300 разів менше допустимого значення. Хоча показники абсолютно безпечні для здоров'я людей у житлових приміщеннях, кухнях логічно застосовувати двожильний кабель, у ваннах, саунах, туалетах, для антизледеніння ганку - одножильний.

Такий тип обігріву кращий, кабельну теплу підлогу можна застосовувати під різні покриття для підлоги: натуральний камінь, плитку, керамограніт, деревину, паркет, ламінат.

Електричні теплі підлоги: як вибрати під ламінат, лінолеум?

Вирішуючи, яку теплу підлогу класти під ламінат, прислухайтеся до порад професіоналів. Інфрачервона плівка, «наймолодша», найбільш інноваційна форма обігріву, за технічними характеристиками - кращі теплі підлоги під ламінат, лінолеум. Плівка має невелику потужність, покриття прогріває рівномірно та ефективно, легко монтується.

Являє собою еластичну, мобільну смужку, товщиною менше 0,5 мм, шириною від 0,5 до 1 м, всередині якої під дією електричного струму нагріваються струмопровідні карбонові доріжки, що підключаються до електромережі за допомогою мідних провідників.

Теплові втрати мінімальні, електроенергії витрачається на 20% менше, ніж при використанні кабелю, поверхня нагрівається за лічені хвилини. Володіє низькою інерційністю - при вмиканні моментально нагрівається, при вимиканні - швидко остигає, що дозволяє термостату оперативно реагувати на температурні зміни.

Укладання ІЧ плівки під ламінат та лінолеум фото

Ресурс роботи якісного інфрачервоного плівкового статі до 50 років. У разі пошкодження, ремонт виконується швидко і без особливих зусиль.

Перед купівлею фінішного покриття потрібно розглянути питання, який ламінат можна укладати на теплу підлогу. Щоб поверхня не деформувалася, мала гарну теплопровідність, ретельно вивчайте маркування виробника на упаковці. Поруч зі значком дозволу обов'язково вказана та рекомендована температурна межа, найчастіше - 27-28 °C.

Багато хто вважає, що теплу підлогу під лінолеум монтувати не можна. Насправді, деякі види зарекомендували себе дуже добре:

 • натуральний (мармолеум);
 • поліхлорвініловий (ПВХ).

Читайте, аналізуйте, вибирайте, влаштовуйте у будинку комфорт і затишок - живіть сучасно, красиво, безпечно!


Отримати професійну консультацію!
Допоможемо зробити правильний вибір і надамо знижку!