Монтаж та укладання теплої підлоги. Покрокова інструкція.


Сьогодні, коли всім нам хочеться оточити себе та своїх близьких теплом і комфортом, стала актуальною тема монтажу електричної теплої підлоги своїми руками. Як встановити теплу підлогу? З чого почати? Як все зробити правильно? У цій статті ми розповімо про основні етапи монтажу та знайдемо відповіді на важливі питання.

Підготовка поверхні перед монтажем

Електрична тепла підлога обов'язково укладається на ідеально рівну поверхню. Тому, щоб система була ефективною та слугувала довго, почніть монтаж теплої підлоги з вирівнювання чорнової основи.

Нерівності «чорновика» можуть привести до нерівномірного розподілу стяжки, що негативно позначиться на прогріванні приміщення.

Наступний важливий етап підготовки поверхні для електричної теплої підлоги – ретельне очищення від будівельного сміття та пилу.

Навіть дрібні залишки сміття здатні пошкодити нагрівальний кабель або плівку, що призведе до несправності системи в цілому. Тому не нехтуйте чистотою.

Отже, наша поверхня ідеально рівна та чиста, прийшов час укладати ізоляційний матеріал. При товщині 2-5 см, він збереже наше тепло та захистить підлогу від вологи.

Головне, щоб матеріал утеплювача був жорстким та достатньої щільності (більше 3,5 кг / см3). У процесі експлуатації це вбереже систему від деформації та продовжить термін її служби.

Якщо обраний утеплювач гідрофобен (наприклад, пінопласт може пропускати пар), то укладати його доцільно на поліетилен (250 мкм).

Схема монтажу теплої підлоги

Вибираємо крок укладання

Перед монтажем електричної підлоги своїми руками, дуже важливо правильно провести попередні розрахунки. У кінцевому підсумку від цього буде залежати ККД вашої підлоги та її функціональність.

Нагрівальні частини кабелів не повинні торкатися або перетинатися один з одним (мінімальна відстань між кабелями 30 мм). Ні в якому разі не можна самостійно змінювати (відрізати, додавати) довжину нагрівального кабелю! Тому до початку монтажу розраховуємо потужність підлоги з підігрівом, та визначаємо, яким буде крок укладання.

При використанні нагрівального мата це зробити просто. Досить підібрати готовий комплект, що відповідає площі, та можна приступати до монтажу. Кабель мату вже розподілений з певним кроком та не вимагає додаткових розрахунків.

Для основного опалення - монтаж на 70-80% площі.
Для додаткового підігріву - монтаж на 40-50% площі.

З одножильним та двожильним кабелем трохи по-іншому. Щоб тепла підлога грілася рівномірно, кабель при укладанні необхідно теж рівномірно розподілити по поверхні. Для цього і розраховується крок теплої підлоги.

Розрахунок здійснюється за формулою:

Н = So/L, (де So – площа обігріву, а L – довжина кабелю).

При цьому важливо пам'ятати, що:

 • допускається мінімальний крок укладання теплої підлоги 7,5 см;
 • чим менший крок установки, тим більша встановлена потужність на 1 м.кв .;
 • крок укладання кабелю повинен бути як мінімум у вісім разів більшим, ніж діаметр кабелю.

Тепла підлога під заливку стяжки

Методика укладання під плитку, в стяжку

Перш ніж приступити до укладання, необхідно накреслити схему монтажу теплої підлоги. Вказати на ній місця, які визначені для встановлення терморегулятора, підведення електрики, розташування датчика температури.

Укладання теплої підлоги під плитку починається з ретельної підготовки поверхні. Після того, як площу вирівняли та почистили, укладаємо теплоізоляцію.

Важливо так само по всьому периметру відокремити теплу підлогу від вертикальних конструкцій (стіни, колони). Для цього використовується термоізолятор товщиною до 10 мм.

Після чого заливаємо первинну цементну стяжку товщиною 1,5-2 см та обов'язково чекаємо повного висихання цементного розчину.

А далі рівномірно розподіляємо кабель, дотримуючись правил:

 • відступ від стін та стаціонарних меблів повинен бути 10-15см;
 • використовуємо спеціальну монтажну стрічку, щоб кабель не рухався під час заливання стяжки;
 • не допускаємо скручування та перетину гріючих частин кабелю;
 • місце з'єднання холодного кінця з опалювальним контуром не можна розташовувати на згині;
 • у процесі укладання не наступаємо на незахищений кабель та не впускаємо інструменти;
 • датчик температури поміщаємо у гофротрубку із заглушкою та розміщуємо у бетонній стяжці.

Обов'язково вимірюємо загальний опір системи після того, як рівномірно розподілили кабель.

Потім можна заливати цементний розчин. І тут важливу роль відіграє якість стяжки. Вона повинна бути:

 • без повітряних бульбашок;
 • добре ущільнена вручну, без використання імерсійних вібраторів;
 • повністю огортати кабель без повітряних порожнин;
 • шар заливання кабелю – 2-2,5 см.

Після заливання стяжки рекомендується ще раз заміряти опір системи та порівняти його з вихідними даними. Якщо немає відхилень, то вже через 3-4 дні, коли підсохне стяжка, можна укладати плитку та приєднувати терморегулятор і всі дроти. При цьому не забуваємо про заземлення.

Коли стяжка повністю висохне (не раніше, ніж через 28 днів!) встановлюємо терморегулятор на мінімум та вмикаємо систему на прогрів.

Монтаж теплої підлоги в стяжку

Переваги укладання теплої підлоги у приватному будинку

Головна перевага монтажу теплої підлоги у приватному будинку - тут ви можете монтувати будь-який вид теплої підлоги:

 • кабельні підлоги;
 • інфрачервоні;
 • нагрівальні мати.

І способи укладання можна вибирати, не боячись піднімати рівень підлоги. Головне правильно підібрати фінішне покриття та використовувати тільки ті матеріали (клей для плитки, лінолеум, паркет тощо), які виробники рекомендують для монтажу теплої підлоги.

Тут є свої особливості.

 1. Міські квартири мають більш рівну чорнову поверхню, а ось у приватному будинку для вирівнювання основної підлоги рекомендується зробити первинну стяжку, товщиною 5-6 см.
 2. Обов'язково подбайте про гідроізоляцію та утеплювачі. Оскільки підлоги в приватному будинку знаходяться дуже близько до землі, то бетонна стяжка може насититися водою, і тепло піде вниз. А це знизить ефективність обігріву та збільшить витрати.

Який би вид ви не вибрали, монтаж теплої підлоги у приватному будинку проводиться з дотриманням загальних правил.

Монтаж теплої підлоги своїми руками (відео)


Отримати професійну консультацію!
Допоможемо зробити правильний вибір і надамо знижку!