Індивідуальне (автономне) опалення в квартирі, будинку.


Автономна система опалення - це втілення природного бажання людей жити в теплі та затишку, знайти довгоочікувану незалежність від проблем зношених комунікаційних мереж, невиправдано високих рахунків. Ми розповімо всі тонкощі встановлення індивідуального опалення.

Умови встановлення у багатоквартирному будинку

ДокументиВідношення між постачальниками і споживачами комунальних послуг регулюються Законом України "Про житлово-комунальні послуги", який набрав чинності 10 червня 2018 року. Згідно з вимогами цього закону облаштування індивідуального опалення у багатоквартирному будинку можливе за умови відключення від централізованої подачі тепла більше 50% житлових та нежитлових приміщень будинку, тому якщо в поле один воїн, відключити свою квартиру від загальної мережі не вийде.

Як отримати дозвільні документи?

Кожен споживач має право вибирати джерело тепла, але на практиці не все так просто. Згідно із встановленим порядком необхідно подати заяву органу місцевого самоврядування для розгляду міжвідомчою комісією можливості встановлення індивідуального опалення. Дозвіл комісії на відключення від центрального теплопостачання дає право на виготовлення та узгодження проекту, що містить:

 • технічне рішення відключення від існуючої системи теплопостачання;
 • розрахунок тепловіддачі стояків, що залишилися в квартирі;
 • визначення планованого споживання енергії.

Акт про умови відключення квартири (будинку) від тепломережі знову надається комісії для прийняття остаточного рішення. У разі відмови заявник має право довести свою правоту в суді.

Обігрівачі для індивідуального опалення

Автономка: типи, їх переваги

Володарі консервативних поглядів більш надійним та економічним вважають індивідуальне газове опалення, але з огляду на складність проектування, монтажу, експлуатації, вартість обладнання та постійне подорожчання "блакитного вогника" така модель часто розчаровує. Найчастіше облаштування автономного газового опалення вимагає перебудови приміщення, порушення цілісності стін, що змушує робити ремонт всієї квартири.

Нависла загроза нерегулярного постачання газу все більше популяризує електричні автономні котли опалення, прогресивні альтернативні варіанти обігріву. Електрична індивідуальна система опалення:

 • більш економічна;
 • екологічно чиста;
 • не вимагає спеціального обслуговування.

Автономна система у приватному будинку

Домовласникам набагато простіше облаштувати автономне опалення. Документи, що дозволяють монтаж, отримати не складно, у будинку більше місця для встановлення необхідного обладнання, немає обурених сусідів.

Електричний обігрів можна змайструвати самостійно. Плануючи автономне опалення будинку, слід враховувати стан мереж. Обов'язкова умова - його потужність не повинна перевищувати допустиму напругу.

Керамічні обігрівачі та автономне опалення

Рекомендоване обладнання

Використання сучасних технологій дозволяє, без особливого клопоту, облаштувати стильне автономне опалення своїми руками.

Енергозберігаючі керамічні обігрівачі – краще рішення для автономного опалення заміського будинку, квартири, іншого житла. Раціональність використання ІЧ панелей пояснюється масою переваг:

 • м'яке, приємне випромінювання подібно до сонця рівномірно обігріває всі навколишні предмети;
 • низьке енергоспоживання;
 • природна сила кераміки тривалий час зберігає тепло, роблячи таке індивідуальне опалення найбільш економічним;
 • мінімізація ризику виникнення пожежі;
 • стійкість до вологи дозволяє використовувати у ванні;
 • простий монтаж індивідуального опалення - документи для установки не потрібні, достатньо повісити панель на стіну або встановити на підлогу;
 • при великій площі обігріву можна підключити декілька керамічних обігрівачів, об'єднавши їх в мережу.

Компактне, красиве індивідуальне опалення в квартирі не зіпсує наймодніший інтер'єр. Джерело тепла можна перетворити в картину або фотографію.

Вибирайте інноваційні розробки та живіть стильно, затишно, комфортно.


Отримати професійну консультацію!
Допоможемо зробити правильний вибір і надамо знижку!