Опалення та обігрів теплиць і парників


І городники-любителі, і агрономи сільгосппідприємств однаково трепетно переживають за свій урожай. Щоб захистити від погодних факторів, забезпечити швидке зростання та розвиток рослин досвідчені городники використовують опалювальні теплиці. Вони знають, як обігріти теплицю, забезпечивши оптимальний мікроклімат та температуру повітря у парнику для рослин. Також дуже важливо не пересушити повітря.

Якщо планується застосовувати теплицю тільки у весняно-літній сезон, можна застосовувати традиційний природний обігрів за допомогою сонячної енергії. При проходженні променів через прозоре покриття (стільниковий полікарбонат), вони прогрівають грунт та інші тверді предмети, тим самим акумулюючи тепло. Тут важливо забезпечити герметичність парника та світлопропускання. Якщо планується круглий рік вирощувати овочі та розсаду, то в холодну пору потрібно правильно спланувати та організувати ефективний обігрів теплиці з полікарбонату.

Види штучного обігріву теплиць

інфрачервоний обігрів теплиціДля штучного опалення теплиці взимку підходять різні способи, які актуальні для обігріву житлових приміщень. Одні - більш вдалі, інші - менш. Опалення теплиць та парників, по-перше, має бути економічно доцільним, щоб окупити всі витрати на вирощування врожаю. Але не кожна система опалення теплиці буде вигідною. Розглянемо основні види обігріву та яке обладнання для них використовується.

Газове опалення

Традиційний варіант опалення теплиці з полікарбонату, де теплоносієм виступає нагріте повітря. Таке опалення було актуальним у період дешевих енергоносіїв. Сьогодні газовий тип обігрівання не рентабельний через постійне зростання ціни на природний газ. Крім щомісячних платіжок за газ, потрібно буде витратитися на котел та обв'язку труб по периметру, а також отримати дозволи (документи) у Міськгазі. Ще одним мінусом газової опалення є його небезпечність: ризики загоряння та отруєння рослин у результаті витоку.

Опалення твердим паливом

Підходить для регіонів України, де доступні вугілля, дерево та інше тверде паливо. Теплоносієм системи опалення є вода, яка при спалюванні палива дозволяє нагрівати металеві труби. Від труб у теплицю надходить тепло. Для організації опалення знадобиться водяний котел, розвести труби та підвести воду. Серед мінусів - невисокий ККД опалювального агрегату та постійні витрати на купівлю палива.

Електричне опалення

Електричний метод обігріву теплиць відрізняється типом обладнання, що використовується (електричний котел, переносні електрообігрівачі). Тут не потрібно робити розводку труб та виконувати складні розрахунки. Досить правильно встановити один або кілька обігрівачів у парнику. До недоліків варто віднести дорожнечу електроенергії та нерівномірний прогрів теплиці.

Інфрачервоне опалення

Інфрачервоний обігрів теплиці з полікарбонату - прогресивний недорогий варіант у порівнянні з традиційними способами опалення. Довгохвильові інфрачервоні обігрівачі, енергія від яких йде на нагрівання рослин, грунту та твердих елементів конструкції теплиці, при цьому не витрачається на нагрів повітря. Дана особливість дозволяє економити до 60% на електроенергії та створювати ідеальні кліматичні зони під будь-які культури.

Інфрачервоне опалення теплиць - переваги

Принцип дії інфрачервоного опалення заснований на перетворенні інфрачервоної енергії в теплову, яка необхідна рослинам для розвитку.

Основні переваги ІЧ-опалення:

Енергоефективність. Це найекономічніший варіант обігріву теплиці за рахунок мінімальних теплових втрат (не більше 10%). На кожні 10 м2 площі обігріву необхідна потужність ІЧ панелей в межах 170-500 Вт. Для підвищення енергоефективності в систему опалення вмикають терморегулятор.

Екологічність. Дослідним шляхом встановлено, що овочі, які вирощені в теплицях з ІЧ обігрівом, дозрівають раніше, містять більше вітамінів та мають кращі смакові якості. Корисне тепло позитивно впливає на ріст і врожайність культур.

Просте встановлення. Інфрачервоне опалення теплиці не вимагає розробки складних проектів та наявності дозволів (документів). Необхідно придбати обладнання та передбачити можливість підключення до мережі.

Сприятливе середовище. Інфрачервоні обігрівачі рівномірно розподіляють тепло по теплиці та не створюють протягів. ІЧ випромінювачі прогрівають грунт на 5-7 см, що стимулює кореневе зростання рослин.

Автоматизація процесу обігріву. За рахунок інтеграції терморегулятора та контролерів у систему керування процесом обігріву, можна автоматично регулювати температуру та вологість повітря. Ідеальна температура для росту культур - 21 ° С.

інфрачервоне опалення теплиць

Схема встановлення ІЧ опалення у теплиці

На початковому етапі підбирається тип, кількість та характеристики стельових ІЧ обігрівачів (потужність, розрахункова площа обігріву, висота монтажу). Для обігріву великої площі підбирають два і більше обігрівача - їх розвішують у різних кінцях теплиці. Якщо потрібно локально прогрівати певну ділянку, підійде один ІЧ прилад з направленим потоком інфрачервоних променів.

Важливо знати:

  • на кожний квадратний метр приміщення необхідно 50-100 Вт потужності обігрівача;
  • висота розташування випромінювача від підлоги повинна становити не менше 1,5 -2,0 м;
  • розташовувати обігрівач необхідно на відстані: від стелі - 5-10 см, від стін - 15 см, від легкозаймистих предметів - не менше 40 см.

Зазвичай деталі для кріплення йдуть в комплекті з обігрівачем, іноді - потрібно щось докуповувати, наприклад, скоби, гачки тощо

схема розміщення іч обігрівачів у теплиці

Основні етапи монтажу ІЧ обігрівача:

  • Підбирається місце кріплення та відмічається лінія на стелі, яка паралельна до осі приладу.
  • Під кутом 90° до зазначеної лінії фіксуються скоби та відгинаються язички.
  • На скоби строго горизонтально встановлюється ІЧ панель та загинаються язички.
  • Кінець кабелю потрібного перерізу приєднується до клем приладу.
  • Терморегулятор підключається відповідно до схеми в інструкції та монтується на висоті 1,4 - 1,6 м від підлоги, щоб уникнути впливу тепла.

Перед вмиканням у мережу, переконайтеся у справності обігрівача, з'єднувального кабелю, вилки та розетки.

На нашому сайті представлений широкий асортимент іч обігрівачів, які можна використовувати для опалення теплиць. Є моделі від 600 Вт до 4000 Вт, весь асортимент тут.


Отримати професійну консультацію!
Допоможемо зробити правильний вибір і надамо знижку!